Czy śruby antykradzieżowe są w 100% skuteczne? Analiza zalet i ograniczeń

2023-10-02
Czy śruby antykradzieżowe są w 100% skuteczne? Analiza zalet i ograniczeń

Właściciele nowych, nierzadko oryginalnych felg oraz kół często boją się zostawiać swoje samochody na niestrzeżonych parkingach lub miejscach postojowych. Śruby zabezpieczające – czy warto w nie inwestować? Czy dzięki nim łowy potencjalnego złodziej zostaną udaremnione? W dzisiejszym artykule sprawdzimy, jakie zalety oraz wady mają śruby antykradzieżowe.

Jak śruby antykradzieżowe zwiększają bezpieczeństwo?

Śruby zabezpieczające do kół (antykradzieżowe) to unikalne rozwiązanie. Skutecznie utrudniają nieuprawnionym osobom demontaż kół pojazdu. Różnią się od klasycznych modeli – nie mają przede wszystkim sześciokątnych łbów, przez co nie można zastosować do nich klasycznych narzędzi. 

Przede wszystkim śruby antykradzieżowe do felg mają:

  • zaokrąglony łeb. W ich przypadku klasyczny klucz do zakręcania i odkręcania, na nic się nie przyda,
  • wgłębienie w łbie, w którym znajduje się unikalny wzór lub bolce. Zestaw pasuje jedynie do dedykowanego, dołączonego do zestawu adaptera. Bez niego złodziej ma znacznie utrudnioną pracę. 

Ograniczenia śrub antykradzieżowych

Mimo wielu zalet, śruby antykradzieżowe do felg mają także swoje ograniczenia. Pierwszym z nich jest fakt, że utrudniają, ale mimo wszystko nie eliminują całkowicie możliwości kradzieży kół. Każda śruba, bez względu na to, jak skomplikowany ma wzór, w końcu może zostać odkręcona, zwłaszcza jeśli złodziej będzie w posiadaniu profesjonalnego sprzętu. 

Druga wada dotyczy przypadków losowych. Jeśli zgubimy adapter naszych śrub zabezpieczających do kół, odkręcenie ich w sytuacji awaryjnej, np. przy przebitej oponie, będzie utrudnione. Na koniec, ostatnim ograniczeniem z pewnością jest cena, która różni się względem klasycznych rozwiązań. Wielu kierowców nie ma budżetu lub nie chce inwestować w tak kosztowne rozwiązania. 

Czy warto inwestować mimo ograniczeń?

Analizując powyższe informacje, wiele osób może zadać sobie pytanie: "śruby zabezpieczające czy warto?". Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego samochodu, każda dodatkowa warstwa ochrony jest na wagę złota.

Śruby antykradzieżowe do felg, mimo swoich wad, znacząco utrudniają kradzież kół. Nawet jeśli nie zapobiegną jej całkowicie, mogą przynajmniej znacząco ją opóźnić, dając więcej czasu na interwencję. Biorąc pod uwagę stosunek kosztów do korzyści, śruby zabezpieczające do kół są inwestycją, która zasługuje na poważne rozważenie. Poziom bezpieczeństwa można dodatkowo zwiększyć, wykorzystując specjalne nakładki na śruby antykradzieżowe, które opisaliśmy w innym naszym artykule. 

Podsumowanie

Śruby zabezpieczające do kół, pomimo swoich ograniczeń, są ważnym elementem naszego samochodu. Dzięki nim kradzież kół jest utrudniona. Choć nie są one rozwiązaniem idealnym, to inwestycja w nie może przynieść spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Zachęcamy zajrzeć do sklepu, w którym znajdują się:

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 39 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
Wszystko poszło sprawnie.
2023-06-08
Szybka bez problemowa dostawa
pixelpixelpixelpixel