Lewarki - żaby

Ilość produktów: 3

Lewarek żaba to podnośnik warsztatowy, który ułatwia i usprawnia pracę przy wymianie oraz naprawach opon i kół. Urządzenia te są na tyle uniwersalne, że można je stosować zarówno w dużych warsztatach wulkanizacyjnych, zakładach motoryzacyjnych, jak i w domowym zaciszu. Lewarek hydrauliczny żaba PLN-01 posiada podwójny siłownik hydrauliczny, który umożliwia szybsze unoszenie ładunku, co zwiększa wygodę pracy. Przydaje się wtedy, gdy wszystkie podnośniki w warsztacie są zajęte. Aby nie tracić czasu i zwiększyć obroty firmy, warto wyposażyć zakład właśnie w tego typu sprzęt. Pozwalają także wstępnie przygotować samochód lub sprawdzić, jaka usterka wystąpiła, zanim będzie on umieszczony na dużym podnośniku.

    

   Lewarek typu żaba w warsztatach motoryzacyjnych i wulkanizacyjnych

   Lewarki samochodowe „żaba” cenione są zarówno przez specjalistów z branży motoryzacyjnej, w tym także wulkanizacyjnej, jak i osoby prywatne, które same naprawiają małe usterki w samochodach. W zależności od wybranego modelu można je stosować do różnych pojazdów ze względu na maksymalny udźwig. Wybierając lewarki/podnośniki warto zwrócić uwagę na minimalną oraz maksymalną wysokość. Lewarek typu żaba jest szczególnie przydatny w kilku konkretnych sytuacjach i miejscach.

   • Warsztaty samochodowe i stacje obsługi pojazdów – „żaba” lewarek to podstawowe narzędzie w warsztatach samochodowych, umożliwiające wymiany oleju, opon czy przeprowadzenie innych prac.
   • Garaże domowe – amatorzy mechaniki samochodowej często używają podnośników/lewarków „żaba” do przeprowadzania podstawowych napraw i konserwacji w domowych garażach.
   • Pomoc drogowa – dzięki stosunkowo niskiej wadze oraz rozmiarach lewarek „żaba” można przewozić w bagażniku pojazdu i użyć go, by skutecznie podnieść samochód podczas usterki na drodze (np. podczas wymiany przebitej opony). Szczególnie wygodny jest wariant z walizką, który pozwala na bezpiecznie przewożenie w bagażniku.

    

   Jak zbudowane są lewarki samochodowe „żaba”?

   Wyposażenie wulkanizacji, a w tym lewarki samochodowe „żaba”, które oferujemy naszym klientom, charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością wykonania oraz zastosowaniem trwałych i solidnych materiałów. Zapewniamy gwarancję na kilka lat, przez co można bez problemu reklamować produkt, gdy nadarzy się jakakolwiek usterka. Praca w warsztatach wulkanizacyjnych to także zapewnienie bezpieczeństwa oraz wygody pracowników. Z czego zazwyczaj składa się lewarek typu żaba?

   • Siodło podnośnika – jest to płaska powierzchnia, która ma bezpośredni kontakt z podnoszonym obiektem. Jest odpowiedzialna za stabilne i bezpieczne przenoszenie ciężaru.
   • Ramię podnośnika – to długi element, który łączy siodło z resztą konstrukcji. Ramię umożliwia przenoszenie siły z dźwigni podnoszenia na siodło, co skutkuje podniesieniem obiektu.
   • Dźwignia podnoszenia – służy do manualnego generowania siły potrzebnej do podniesienia siodła lewarka hydraulicznego „żaba” wraz z obciążeniem. Dźwignia jest zazwyczaj ruchoma i pozwala na płynne kontrolowanie procesu podnoszenia.
   • Gniazdo dźwigni – to miejsce, w którym montowana jest dźwignia podnoszenia. Gwarantuje ono mocowanie dźwigni oraz umożliwia jej efektywne działanie.
   • Kółka skrętne – podnośniki/lewarki typu żaba wyposażone są w skrętne, metalowe kółka, które ułatwiają pozycjonowanie ich pod samochodem. Sztywne konstrukcje są wynikiem  zastosowania giętych na zimno blach o grubości 4 mm. Do korpusów przymocowane są zdejmowane uchwyty umożliwiające przenoszenie urządzenia.
   • Korpus podnośnika – to główna struktura, która łączy wszystkie elementy w całość. Korpus musi być solidny, aby wytrzymać ciężar i siłę działającą podczas podnoszenia.

    

   Jak używać lewarka typu żaba?

   Aby lewarek „żaba” był bezpieczny w użyciu, ważne jest przestrzeganie odpowiednich środków bezpieczeństwa i instrukcji:

   • Przed użyciem – należy sprawdzić lewarek pod kątem uszkodzeń i sprawności. Nie wolno używać uszkodzonego sprzętu. Limit obciążenia, który wpisany jest w instrukcji obsługi, nie może zostać przekroczony. 
   • Przygotowanie miejsca pracy – praca powinna odbywać się na twardej, równej powierzchni, bez przeszkód i dzieci, ani innych osób dookoła. W pojeździe powinny zostać zablokowane koła oraz zaciągnięty hamulec ręczny.
   • Podnoszenie pojazdu – lewarek typu żaba musi zostać umieszczony pod punktem podparcia pojazdu, można wtedy rozpocząć pompowanie dźwignią. Siodło musi być stabilne i dobrze wyśrodkowane.
   • Zabezpieczenie pojazdu – pod podniesionym pojazdem należy umieścić kobyłki lub inne podpory, aby bezpiecznie go podtrzymać.
   • Opuszczanie pojazdu – aby opuścić pojazd, należy umieścić lewarek pod punktem podparcia i powoli, kontrolując prędkość, opuszczać pojazd.

    

   Pozostałe wyposażenie zakładów wulkanizacyjnych

   W ofercie sklepu STIX znajdują się wysokiej klasy lewarki samochodowe „żaba”, ale także inne wyposażenie warsztatu samochodowego, które przydaje się przy wymianie części, podzespołów czy też ich naprawie. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym produktem, warto zapoznać się z jego opisem i dokładnymi parametrami, które wpłyną na jakość pracy. Posiadamy w sprzedaży także podnośniki farmerskie. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Zawsze staramy się pomóc przy wyborze, tym bardziej, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z mechaniką samochodową.

   Zaufane Opinie IdoSell
   4.74 / 5.00 39 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2023-11-20
   Wszystko zgodnie z opisem
   2023-06-26
   SZYBKA I PROFESJONALNA OBSŁUGA
   pixelpixelpixelpixel