Proszki do wyważania

Ilość produktów: 5

Proszek do wyważania kół samochodowych to alternatywa dla tradycyjnych ciężarków, które są nabijane wewnątrz opon lub naklejane na felgi. Tego typu specyfik świetnie się sprawdza między innymi w samochodach ciężarowych, autobusach czy pojazdach przemysłowych, które nie osiągają zbyt dużych prędkości na drogach. Wysokiej jakości granulaty pozwalają zwiększyć komfort jazdy oraz ograniczyć zużywanie się opon. Proszek skutecznie tłumi wszelkie drgania, które powstają w wyniku złego wyważania kół, zużycia opon czy zabrudzeń na nich. Używając go, Na każdym opakowaniu jest umieszczona tabela wyznaczająca odpowiednie ilości do zastosowania w przypadku różnych wielkości i ciężaru opon, a wewnątrz wiaderka można znaleźć miarkę ułatwiającą dozowanie.

  Jak działają proszki do wyważania kół? Dlaczego są tak lubiane przez kierowców?

  Wyważanie kół proszkiem staje się coraz bardziej popularne ze względu na wygodę użytkowania oraz skuteczność w samochodach ciężarowych, oraz autobusach. Granulat do wyważania kół oraz ciężarki do wyważania kół to najpopularniejsze metody. W przeciwieństwie do ciężarków, które muszą być nabite na oponę lub naklejone na felgę w określonym miejscy, proszek jest wpuszczany wewnątrz opony przy pomocy aplikatora przez zawór koła. Następnie granulat rozprowadza się po całej oponie w zależności od działającej siły odśrodkowej. 

  Proszki do wyważania kół w naszym sklepie 

  Mając w sprzedaży wyposażenie wulkanizacji oferujemy proszki do wyważania kół Easy Balance oraz Magnum+. Pierwszy producent proponuje zarówno jednorazowe saszetki, które są bardzo praktyczne w użyciu, jak i kilkukilogramowe wiadra z granulatem, które zdecydowanie przekładają się na kwestię ekonomiczną zakładu mechanicznego. 

  Siła wyważająca w kole dostosowuje się do zmiennych wielkości masy niewyważonej, która powstała w wyniku zużycia lub zabrudzenia opony. Warto dodać, że używanie granulatu do tej czynności zmniejsza eksploatację kół, wszystkich elementów zawieszenia oraz podnosi ogólny komfort jazdy. Proszek do wyważania opon Magnum+ składa się z idealnych okrągłych szklanych kulek, które nie niszczą opony od wewnątrz, nie pochłaniają wilgoci, ani nie zmieniają swojej postaci w wyniku działania niskich czy wysokich temperatur. 

  Przy stosowaniu granulatów należy pamiętać, aby pompować koła powietrze bez zawartości wody i oleju. Przed użyciem proszków warto upewnić się, że wewnątrz opony nie znajduje się żadny żel lub preparat uszczelniający. Dla osób, które preferują tradycyjne metody wyważające, polecamy zestawy ciężarków do wyważania kół

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.76 / 5.00 41 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-11-20
  Wszystko zgodnie z opisem
  2023-07-26
  Szybko sprawnie bez problemów
  pixelpixelpixelpixel