• Rollock - Zabezpieczenie nakrętek w ciężarówce 104cc 30-33
  • Rollock - Zabezpieczenie nakrętek w ciężarówce 104cc 30-33
  • Rollock - Zabezpieczenie nakrętek w ciężarówce 104cc 30-33
  • Rollock - Zabezpieczenie nakrętek w ciężarówce 104cc 30-33
  • Rollock - Zabezpieczenie nakrętek w ciężarówce 104cc 30-33
  • Rollock - Zabezpieczenie nakrętek w ciężarówce 104cc 30-33
7,00 PLN
/ sztuka
Producent: Rollock
Kod producenta: 04-53-23705

Zacisk zabezpieczający nakrętki w ciężarówce 104cc 30-33

 

Każdy właściciel auta ciężarowego spotyka się w pewnym momencie z problemem poluźniających się nakrętek w felgach. Poluzowanie nakrętki może spowodować odkręcenie się koła co bardzo często wiąże się z dodatkowymi kosztami naprawy, jak również z poważnymi wypadkami drogowymi. Zaciski zabezpieczające pozwalają na uniknięcie tych problemów.

 

Jakie koszty może spowodować ewentualne „zgubienie” felgi?
- Uszkodzenie felgi, nakrętek, szpilek, piasty
- Uszkodzenie opony
- Uszkodzenie innych części podwozia
- Niezaplanowane postoje i opóźnienia
- Nadgodziny

 

 

Jak to działa?

Po dokręceniu nakrętek z odpowiednią mocą, należy nabić zaciski na nie. Po nabiciu, zęby zacisku zablokują dwie sąsiadujące nakrętki przed poluźnianiem się. Zapewniają one 100% bezpieczeństwa i całkowicie blokują nakrętki.

Każdy z zacisków jest w stanie zablokować dwie nakrętki, aby te nie poluźniały się. Dodatkowym atutem zabezpieczeń jest prostota w montażu, wystarczy posiadać:
- Zacisk
- Młotek bezodrzutowy
- Specjalny przyrząd do nabijania zacisku

 

 

Aby zablokować nakrętki wystarczy nabić zacisk na nie, a zęby na zabezpieczeniu same zablokują się na niej.

Ponadto zabezpieczenia nie pozostawiają śladów na nakrętkach oraz można je w prosty sposób usunąć. Jednakże, nie zaleca się ponownego używania ściągniętych zacisków.

 

 

Dlaczego Rollock?

Szwedzka firma specjalizuje się w praktycznych rozwiązaniach dla aut ciężarowych. Jej produkty przechodzą restrykcyjne testy, potwierdzające jakoś i dbałość w wykonaniu.

Dodatkowo zaciski mają zasadniczą zaletę nad niekiedy prezentowanymi wskaźnikami luźnych nakrętek. Całkowicie blokują nakrętki przed odkręcaniem. W przypadku wskaźników prezentują one czy nakrętka się poluźniła, czy też nie. W przypadku zacisków nie ma takiego problemu, wystarczy odpowiednio je zamontować, aby mieć spokój do kolejnej wymiany opon.

 

Czym spowodowane są luzy?

- zbyt słabo dokręcone nakrętki - użyto zbyt słabej siły do dokręcenia

- dokręcanie na tzw. "zapas", czyli ze zbyt dużą siłą

- gwałtowna zmiana temperatury, może powodować rozprężanie i sprężanie metalu

- uszkodzone lub ubrudzone gwinty, otwory mogą powodować poluźnianie się mocowania.

 

Do czego może doprowadzić luźna nakrętka?

Poniższe filmiki prezentują skutki odkręcenia się poluzowanych nakrętek. 

Poluźnienie się jednej z nakrętek niby nie powinno mieć takiego wpływu, lecz na koło oddziaływuje zbyt dużo sił (pionowe, odśrodkowe, boczne oraz wibracje i wstrząsy), które rozkładane są nierównomiernie (gdy jest jakiś luz) na pozostałe nakrętki. Szczególnie te najbliżej podatne są przeciążenia, nakrętki potrafią poluźnić się przy dużo mniejszym przeciążeniu. Kilka poluzowanych nakrętek prowadzi do wygięcia oraz pęknięcia szpilek, co prowadzi do przesunięcia się koła względem piasty.

 

 

Garść statystyk

Mimo, że w Polsce nie prowadzi się szczegółowych statyk dotyczących wypadków tirów z powodu, np odkręcenia się koła, to w innych krajach takie statystyki są prowadzone.

Przykładowo USA - tygodniowo jest tam 40-60 zdarzeń dotyczących niekontrolowanego odczepienia się koła od auta. Ok 20 z nich powoduje poważne wypadki, natomiast połowa z tych wypadków jest spowodowana poprzez poluźnienie się mocowania. 

 

Powyższe statystyki oraz zamieszczone filmy przedstawiają, że warto zabezpieczyć nakrętki przed poluźnianiem się. Pomoże to zabezpieczyć auto ciężarowe przed ewentualnym zdarzeniem.

 

Tabela przedstawia do jakich kół zacisk może być wykorzystany:

Felga Rozstaw śrub Rozmiar nakrętki Rozmiar zacisku
19,5” 8x275 30-33mm 104cc 30-33
22” 10x335 30-33mm 104cc 30-33

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

pola oznaczone są wymagane

Warunki gwarancji

Prawo do zwrotu: 14 dni

Kupujący ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki.

Warunkiem koniecznym jest aby zwracany towar był w niezmienionym stanie bez śladów użytkowania. Opcjonalnie: w otrzymanym opakowaniu wraz z dowodem zakupu oraz wypełnionym oświadczeniem o zwrocie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone przelewem bankowym na wskazane konto w ciągu 14 dni od dnia otrzymania zwróconego towaru.

 

Gwarancja producenta: 12 miesięcy

Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją. Podstawą do naprawy produktu w ramach gwarancji jest paragon fiskalny lub faktura VAT będąca nieodłącznym elementem każdego wysłanego zamówienia.

 


 

Z tym produktem polecamy:
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-02
DOSKONAŁY
2023-11-20
Wszystko zgodnie z opisem
pixelpixelpixelpixel