Jaki lewarek pneumatyczny warto kupić? Podpowiadamy

2023-05-12
Jaki lewarek pneumatyczny warto kupić? Podpowiadamy

Podnośnik na powietrze to jedno z ważniejszych przyrządów, które można znaleźć w wyposażeniu zakładu mechanicznego oraz wulkanicznego. Pozwala na bezpieczne podniesienie pojazdu podczas napraw lub wymiany opon. Lewarek samochodowy na powietrze ułatwia dostanie się do konkretnych elementów w okolicy kół auta przez specjalistów, również podczas szukania problemów i usterek. 

Czym jest podnośnik pneumatyczny? Jakie rodzaje podnośników wyróżniamy?

Podnośnik samochodowy pneumatyczny to narzędzie inaczej zwane bałwankiem w branży motoryzacyjnej, które pozwala w łatwy sposób podnieść samochód. Gumowa część napełniana jest powietrzem z układu pneumatycznego to tego stopnia, aby umożliwić docelowe uniesienie podwozia pojazdu. W ten sposób mechanicy i wulkanizatorzy mogą z łatwością wymienić koło, tarcze hamulcowe, opony i inne elementy dostępne w tym obszarze. 

Poduszka pneumatyczna do podnoszenia samochodów w kształcie bałwanka jest najbardziej popularna i często wykorzystywana w zakładach wulkanizacyjnych. Przy jej wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na udźwig. Może on liczyć od 2 nawet do 8 ton w zależności od modelu i wielkości podnośnika pneumatycznego. Jeśli w swoim warsztacie przyjmujesz różne pojazdy, wtedy warto wybrać jak największy udźwig lub zaopatrzyć się w kilka modeli. 

Najpopularniejszy podnośnik samochodowy pneumatyczny bałwanek – jak wygląda jego budowa i w co jest wyposażony?

Jeśli już wiesz, jaki podnośnik pneumatyczny jest najczęściej używany przez specjalistów, warto poznać jego budowę. Oprócz największej części, jaką są gumowe miechy, wyróżniamy także zawory (wlotowy oraz wylotowy) i podstawową konstrukcję podnośnika. Stelaż wykonany jest zazwyczaj ze stali, a poduchy z kauczuku. Nie bez powodu wybrano taki materiał, z tego względu, że jest on trwały, solidny i odporny na przetarcia. Wewnątrz miechów znajdziemy teleskop, dzięki któremu możliwe jest podniesienie pojazdu. Krążek na wierzchu podnośnika zabezpiecza samochód przed przemieszczaniem się, gdy zostanie on już podniesiony. 

Jak używać podnośnika pneumatycznego poduszkowego?

Podnośnik samochodowy na powietrze oczywiście powinien być używany zgodnie z przeznaczeniem. Nowoczesne modele są bezpieczne. Posiadają dodatkowo w swojej budowie zawory bezpieczeństwa, które chronią przed rozerwaniem miechów pneumatycznych gdy dojdzie do wzrostu ciśnienia w układzie pneumatycznym. Podstawowe zawory mają za zadanie utrzymać odpowiednią ilość powietrza w poduchach, nawet jeśli przewód zostanie odłączony.

Podnośniki samochodowe pneumatyczne powinny być przechowywane w miejscu, gdzie nie będą narażone na działanie ognia, ani ostrych substancji chemicznych. Należy upewnić się, aby w ich otoczeniu nie było żadnych olejów, rozpuszczalników ani benzyny. Chcąc wyczyścić podnośnik samochodowy poduszkowy, najlepiej jest użyć specjalnych preparatów do czyszczenia wyrobów gumowych. W naszym sklepie znajdziesz pozostałe wyposażenie warsztatów samochodowych, które umożliwi Ci przyjmowanie klientów z różnymi pojazdami. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 39 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
Wszystko poszło sprawnie.
2023-11-20
Wszystko zgodnie z opisem
pixelpixelpixelpixel