Nasadka udarowa czy zwykła?

2023-05-16
Nasadka udarowa czy zwykła?

Nasadka udarowa a zwykła - czym się różnią? Oprócz budowy i przeznaczenia bardzo ważne w tym przypadku jest także bezpieczeństwo oraz wygoda w użytkowaniu kluczy udarowych. Którą wybrać do zakładu samochodowego, a którą do drobnych prac w gospodarstwie domowym? Poznaj także inne różnice nasadek oraz która wersja wygrywa w rankingu wyposażenia warsztatów wulkanizacyjnych.

Czym jest nasadka udarowa i zwykła? Jakie są między nimi różnice?

W każdym zakładzie wulkanizacyjnym można spotkać między innymi nakładki udarowe bądź zwykłe. Czym one są? Wykorzystywane są przy kluczach udarowych lub ręcznych np. do wymiany opon. Nasadka zwykła jest znacznie cieńsza oraz mniej trwała w porównaniu do udarowej wersji. Dlatego też używana jest przy stosowaniu narzędzi ręcznych aniżeli tych z napędem, które mogłyby ją zniszczyć. W budowie charakteryzuje się chromowanym i błyszczącym wykończeniem. Może być wykorzystywana do drobnych prac w zakładach i warsztatach, a także w gospodarstwie domowym. Niemniej jednak należy liczyć się z faktem, że nie jest to najbezpieczniejszy wybór jeśli chodzi o nakładki. 

W przypadku nasadek udarowych ich budowa przeznaczona jest do używania dużych obciążeń powodowanych przez udar. Przez to też istnieje znikoma szansa na jej pękanie czy wyłamywanie się podczas wykonywania prac wulkanizacyjnych. Jeśli planujesz używać narzędzi z napędem, jedynym rozsądnym wyborem będą nasadki udarowe. Nie narazi to ani Ciebie, ani innych ludzi w otoczeniu na urazy.

Jakie są zalety nasadki udarowej oraz zwykłej?

Wybór nasadki do klucza powinien być przede wszystkim kierowany jego przeznaczeniem oraz zapewnieniem bezpieczeństwa podczas pracy. Nasadki udarowe umożliwiają znacznie szybszą i efektywniejszą pracę w porównaniu do zwykłego typu. Dzięki niej zachowana jest także optymalna wydajność napędzanych narzędzi. Grube jej ścianki gwarantują wydłużenie czasu eksploatacji nasadki udarowej.

Kolejnym plusem jest możliwość wkręcania i wykręcania śrub z twardych materiałów. Przez to, że tworzywo, z którego została wyprodukowana nasadka udarowa, jest trwałe i powstało w wyniku kucia, nie dochodzi do jej wyłamania. Można jej używać nawet przy pracach z betonem

Jednak zwykła nasadka ma swoją zaletę, jaką jest jej cena. Jest tańsza od udarowej ze względu, chociażby na materiał. Pytanie jednak, czy warto oszczędzać na bezpieczeństwie i wytrzymałości innych narzędzi w warsztacie? 

Wymiana opon przy użyciu nasadek udarowych 

Jeśli już wiemy, jaka nasadka do kół będzie dobrym wyborem, warto również zaznaczyć, że czas pracy przy jej użyciu i elektronarzędzi znacznie się skraca. Wymiana opon dwa razy w roku powoduje ogromne kolejki w warsztatach samochodowych. Odpowiednie wyposażenie wulkanizacji pozwoli na sprawniejszą i bezpieczniejszą pracę pod presją czasu. 

Nie ważne czy potrzebna Ci nasadka udarowa, czy zwykła, prowadząc sklep, gdzie główną rolę gra pneumatyka warsztatowa, posiadamy różne ich rodzaje. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wybrania najlepszych dla siebie. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
Wszystko poszło sprawnie.
2023-11-28
Rewelacja
pixelpixelpixelpixelpixel