Po co i jak używać pasty do montażu opon?

2023-07-27
Po co i jak używać pasty do montażu opon?

Jeśli zastanawiasz się, jaka pasta do montażu opon będzie najlepsza, dzisiaj przychodzimy z odpowiedzią na to pytanie. Dodatkowo podpowiemy, dlaczego tak ważne jest jej używanie oraz jak ten proces powinien wyglądać. Zapraszamy do lektury każdego, przed kim stoi montaż opony, a szczególnie pracowników warsztatów wulkanizacyjnych. 

Czym jest pasta do montażu opon i jaki jest jej najlepszy rodzaj?

Pasta do montażu opon to preparat, który używany jest w celach zwiększenia cech smarujących oraz uszczelniających ogumienia podczas ich wymiany w samochodach. W zależności od tego, jaki samochód zostaje wyposażany w opony, warto zastosować odmienne rodzaje past lub uniwersalne. Niemniej jednak należy wybierać takie substancje, które nie posiadają w składzie żadnych materiałów ropopochodnych. Dzięki temu ograniczamy negatywne działanie chemiczne na ogumienia i felgi, które mogłoby powodować zbyt wczesną ich korozję i zużycie. 

Dlaczego warto używać past do montażu ogumienia w pojazdach?

Montaż opony powinien obejmować między innymi użycie pasty montażowej, która jak już wcześniej określiliśmy, zapewnia gładkie smarowanie ogumienia oraz felg przy ich zakładaniu, oraz demontażu. Pozwala także ograniczyć wszelkie usterki i uszkodzenia opony, które mogłyby się pojawić bez użycia pasty. 

Dodatkowo dzięki niej możliwe jest dokładne i bezproblemowe ułożenie opony na feldze. Wybranie wysokiej jej jakości nie wpływa chemicznie na materiały, które pokrywa. Nie powoduje także żadnych odbarwień na oponach czy aluminiowych i stalowych felgach. 

Rodzaje past montażowych, a typy opon

Jeśli już wiesz, czym smarować opony przy zakładaniu oraz jakie są tego zalety, podpowiemy, jaka pasta do montażu opon będzie najlepsza. Jej ostateczny wybór powinien być uwarunkowany przede wszystkim rodzajem opon i samochodu, do którego będą one instalowane. 

Niektóre z preparatów są na tyle uniwersalne, że można je stosować do praktycznie wszystkich typów opon. Niemniej jednak jeśli zależy Ci na idealnym dopasowaniu pasty montażowej np. do opon w samochodzie sportowym czy ciężarowym, wtedy warto wybrać dedykowane substancje. Są one sprzedawane w dużych opakowaniach, a dodatkowo są wydajne.

Podsumowanie 

Pasta montażowa to nieodłączne wyposażenie wulkanizacji. Zapewnia ona łatwe i szybkie zdejmowanie oraz zakładanie ogumienia na felgi. Dodatkowo posiada w swoim składzie dodatki gwarantujące ochronę przed korozją, uszczelniające mikropęknięcia oraz antypoślizgowe, które zapobiegają obracaniu się opony na feldze podczas jazdy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 39 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-21
Jakość produktów ok. Długo czeka się na paczkę
2023-11-20
Wszystko zgodnie z opisem
pixelpixelpixelpixel