Jaki pistolet do pompowania kół jest najlepszy? Podpowiadamy

2024-02-15
Jaki pistolet do pompowania kół jest najlepszy? Podpowiadamy

Doświadczeni kierowcy zdają sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie prawidłowego ciśnienia w oponach. Jaki pistolet do pompowania kół oferują nam serwisy? To przecież od tego parametru zależą bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego zależy nam na sprzęcie najwyższej jakości. Najczęściej do pompowania kół wykorzystujemy sprężone powietrze dostarczane przez kompresor. Choć coraz częściej serwisy opon oferują opcjonalne pompowanie azotem. W takiej sytuacji kluczowym elementem jest pistolet do pompowania. Czas zatem odpowiedzieć na pytanie – jaki pistolet do pompowania kół wybrać. W tym wpisie przedstawimy różne rodzaje dostępnych na rynku pistoletów. To pomoże dokonać Ci świadomego wyboru.

Pistolet do pompowania kół – jaki wybrać?

Pistolet do pompowania kół – jaki wybrać i czym jest? To urządzenie pneumatyczne wykorzystywane do regulacji ciśnienia w kołach pojazdów takich jak samochody, motocykle, rowery, a także maszyny rolnicze i pojazdy ciężarowe. Jest to niezbędne wyposażenie serwisów oponiarskich, stacji obsługi pojazdów oraz warsztatów samochodowych. Oto kilka istotnych cech i funkcji pistoletu do pompowania kół

 • Manometr – pistolet do pompowania kół, jaki wybrać? Taki z manometrem. Każde tego typu narzędzie powinno być wyposażone w manometr umożliwiający dokładny odczyt aktualnego ciśnienia powietrza w kole. Manometry mogą prezentować ciśnienie w sposób analogowy (tarcza ze wskazówką) lub cyfrowy – na wyświetlaczu elektronicznym. Odczyt cyfrowy jest dokładniejszy i zapewnia większą wygodę.

 • Zakres pomiaru – warto sprawdzić przed zakupem, jakie maksymalne ciśnienie obsługuje dany typ pistoletu. Typowe wartości mieszczą się w zakresie od 0 do 15 lub 18 barów. To jest zakres, jaki pistolet do pompowania kół powinien mieć – będzie odpowiedni dla większości zastosowań.

 • Końcówka do pompowania – łączy wąż pompujący pistoletu z zaworem koła. Dobra końcówka wyposażona jest w zacisk sprężynowy zapobiegający zsunięciu się z wentyla podczas pompowania koła.

 • Konstrukcja – pistolety do pompowania kół mogą być wykonane z metalu (np. aluminium) i innego tworzywa. Ważne jest, jaki pistolet do pompowania kół ma przycisk spustowy – musi on być łatwo dostępny, a dźwignia pistoletu ergonomicznie wyprofilowana. Natomiast sam manometr powinien posiadać gumową osłonę zabezpieczającą go przed uszkodzeniem na skutek upadku czy uderzenia. Manometr bowiem to urządzenie precyzyjne. Pierwotnie kalibrowany przez producenta, z określoną dokładnością i tolerancją. 

 • Tryb automatyczny – niektóre zaawansowane modele pistoletów pompujących oferują tryb automatyczny, który samoczynnie przerywa pompowanie po osiągnięciu zadanego ciśnienia. W tym trybie można też obniżyć ciśnienie w kole do ustalonego poziomu.

Ważnym aspektem jest rozważenie jakiej firmy pistolet do pompowania kół powinniśmy wybrać. Rozważając tę decyzję, warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione punkty. 

Różne rodzaje pistoletów do pompowania kół

Jaki pistolet do pompowania kół kupić? Znalezienie odpowiedniego narzędzia może być wyzwaniem. Rozważmy kilka dostępnych opcji.

 • Pistolet do pompowania kół, opon z manometrem elektronicznym PSAIR-1 0-18 BAR Stix – to budżetowa opcja dobra do zastosowań indywidualnych, np. w przydomowym garażu, ale przy tym oferująca niezawodność i dokładny odczyt ciśnienia. Korpus i dźwignia wykonane są z tworzywa, a w komplecie dostarczany jest przewód pompujący o długości 40 cm.

 • Pistolet do pompowania kół, opon z elektronicznym wyświetlaczem PSAIR-2 1,5 m - 0-18 BAR Stix – bardziej zaawansowana konstrukcja z metalową dźwignią i wężem pompującym o długości 1,5 m, który zapewnia większą swobodę ruchów.

 • Elektroniczny pistolet do pompowania kół, opon z manometrem elektronicznym ACCORD-2 1,5 m 0-18 BAR Stix – doskonały wybór dla profesjonalistów poszukujących sprawdzonej konstrukcji. Ten model, to przykład tego, jaki pistolet do pompowania kół może być wygodny w codziennym użytkowaniu. Wyróżnia się dużym wyświetlaczem i przyciskami sterującymi. Wąż pompujący o długości 1,5 umożliwia łatwy dostęp do zaworów kół.

 • Aluminiowy pistolet elektroniczny do pompowania kół ciężarowych KAMA-4 Stix – zaprojektowany do pompowania kół w pojazdach ciężarowych. Wyróżnia go specjalna sztyca – metalowa przedłużka z podwójną końcówką do pompowania. Jest niezastąpiony, jeśli chodzi o obsługę kół ciężarowych, w których dostęp do zaworów bywa utrudniony.

 • Automatyczny pistolet z dużym wyświetlaczem LCD do pompowania kół HATI 2 1,5 m 0-16 BAR Stix – ten pistolet potrafi automatycznie regulować ustawione przyciskami ciśnienie, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku serwisów oponiarskich, gdzie liczy się szybkość i wygoda korzystania z pistoletu pompującego.

Automat do pompowania kół – czy warto?

Oprócz pistoletów warto rozważyć opcję, jaką jest automat do pompowania kół. Automat jest rozwiązaniem, jeśli myślimy o zastosowaniach bardziej profesjonalnych lub przewidujemy obsługę wielu pojazdów. Przykładem takiego urządzenia jest:

 • LCD Automat do pompowania kół, opon ATI-1 10 m 0-15 BAR Stix – zaawansowane profesjonalne urządzenie stacjonarne do kontroli i regulacji ciśnienia w kołach różnych pojazdów. Na wyposażeniu jest wąż pompujący o długości 10 m i specjalny uchwyt do jego wygodnego odwieszania. Automatyczny tryb pozwala na samoczynną regulację ustawionego ciśnienia. Sygnał dźwiękowy informuje o osiągnięcie zadanego poziomu ciśnienia, co jest istotne w sytuacji gdy nie mamy kontaktu wzrokowego z urządzeniem.

Jaki pistolet do pompowania kół kupić – podsumowanie

Czym się kierować wybierając, jaki pistolet do pompowania kół kupić? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Czy to będzie tradycyjny pistolet, czy automat do pompowania kół, wybór odpowiedniego sprzętu jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody użytkownikom pojazdów samochodowych. Pamiętaj, to Twój komfort i bezpieczeństwo!

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 37 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-02
DOSKONAŁY
2023-06-08
Szybka bez problemowa dostawa
pixelpixelpixelpixel