Jak wybrać dobry miernik ciśnienia w oponach?

2023-03-10
Jak wybrać dobry miernik ciśnienia w oponach?

Dobry ciśnieniomierz do opon powinien być obecny w każdym samochodzie oraz narzędziem, które będzie używane przez kierowcę w awaryjnych sytuacjach lub też w celu sprawdzenia ciśnienia przed długą podróżą. Dlatego, jeśli jeszcze nie jesteś w niego zaopatrzony, służymy pomocą w odpowiedzi na pytanie, jaki miernik ciśnienia w oponach wybrać, aby był dokładny i służył na lata.

Czym jest miernik ciśnienia wykorzystywany przy oponach samochodowych?

Ciśnieniomierz dedykowany do mierzenia ciśnienia w oponach samochodowych to specjalne urządzenie, za pomocą którego możemy w łatwy i szybki sposób oszacować ten parametr nawet na środki drogi. Zazwyczaj producenci oferują takie modele, które przydają się również do mierzenia ciśnienia w innych oponach np. od roweru lub dmuchanych przedmiotach np. w basenie

Wartość ciśnienia na niektórych modelach może być wskazywana w barach, kPa czy psi. W zależności od upodobań kierowców można wybrać te mniejsze lub większe, ale zawsze należy sugerować się jego jakością wykonania i gwarancją, bowiem parametr ciśnienia powinien być wskazany z dużą dokładnością dla zachowania bezpieczeństwa na drodze. 

Dlaczego odpowiednie ciśnienie w oponach samochodowych jest tak ważne?

Dobieranie odpowiednich opon w zależności od sezonu jest bardzo ważne. Niemniej istotny jest także ich montaż oraz utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w kołach. Nawet najlepsze opony nie będą spełniać swojej funkcji, jeśli zostaną niewystarczające napompowane. 

Wartość ciśnienia w oponach powinna być uwarunkowana rodzajem samochodu, jego ciężarem oraz ilością osób, które nim podróżuje. Warto co jakiś czas sprawdzać ciśnieniomierzem jego wartość, tym bardziej, jeśli szykuje się dalsza podróż. 

Jakie mierniki ciśnienia dostępne są na rynku?

Dobry miernik ciśnienia w oponach musi być przede wszystkim dokładnym urządzeniem. Nie powinien on wskazywać różnych wartości przy każdym pomiarze, jeśli nic z oponą się złego nie dzieje. Na rynku jest wiele rodzajów ciśnieniomierzy, w tym te elektroniczne oraz analogowe. W przypadku pierwszej grupy są one zasilane bateriami lub energią słoneczną, dlatego zawsze należy mieć na uwadze to, aby było one sprawne i naładowane. Wartość ciśnienia wyświetlana jest w postaci cyfrowego komunikatu. Analogowy miernik ciśnienia wskazuje wartość na tarczy przy pomocy wskazówki. 

Ranking mierników ciśnienia bierze pod uwagę przede wszystkim jakość jego wykonania, rodzaj materiału, z jakiego powstała obudowa, dokładność, jaka jest podana przez producenta oraz cenę. Chcąc zainwestować w urządzenie, które będzie służyć przez wiele lat, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem w celu dobrania najlepszego modelu

Jako sklep mechaniczny posiadamy na stanie różne wyposażenie wulkanizacji w tym między innymi miernik bieżnika. Wymiana ogumienia powinna być przeprowadzana dwa razy do roku, dostosowując termin do sezonu i pogody. Jeśli prowadzisz swój warsztat wulkanizacyjny, zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem, tak abyś mógł zrealizować każdą usługę dla swoich klientów. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 39 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-20
Wszystko zgodnie z opisem
2023-06-26
SZYBKA I PROFESJONALNA OBSŁUGA
pixelpixelpixelpixel