Co to jest inflator do opon i jak go stosować?

2023-07-31
Co to jest inflator do opon i jak go stosować?

Jednym z wielu urządzeń, jakie znajdują się na wyposażeniu każdego warsztatu, jest inflator do opon. Co to jest i jak właściwie stosuje się tego typu sprzęt? Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z tym tematem, to trafiłeś idealnie! Zapraszamy do lektury naszego artykułu w którym wyjaśniamy, co to jest inflator.

Inflator – co to jest? Odpowiadamy!

Co to jest inflator? Urządzenie tego typu można znaleźć w każdym zakładzie wulkanizatorskim. Służy przede wszystkim do tego, by pompować opony w sposób uderzeniowy, dbając jednocześnie o to, by opona została uszczelniona na feldze. Każdy pojedynczy strzał inflatorem umożliwia osadzenie się opony, co możliwe jest dzięki ciśnieniowemu wtłaczaniu powietrza. Wiele opon są niestety dość sztywne i wymagają użycia sporej siły; korzystanie z inflatora jest w takiej sytuacji ogromnym udogodnieniem. 

W jaki sposób używa się inflatora? Proces pompowania opon w ten sposób jest całkiem prosty; wystarczy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Proces należy rozpocząć od przyłożenia dyszy inflatora do oponowego zawora. Należy pamiętać, by urządzenie było ustawione do opony pod kątem od 45 do 55 stopni. Między felgą a dyszą inflatora musi być około 3 lub 5 centymetrów wolnej przestrzeni. Jeśli spełniliśmy te warunki, to możemy przystąpić do wciśnięcia spustu pistoletu. Ruch ten powinien sprawić, że powietrze „wystrzeli”, łącząc felgę oraz oponę. 

Wydajne inflatory, czyli korzystne rozwiązanie dla każdego kierowcy

Dlaczego warto zainwestować w inflator? Warto przede wszystkim podkreślić, że urządzenie to nadaje się do prawie każdego rodzaju opon – również do samochodów dostawczych oraz ciężarowych. Sprzęt sprawdza się także do pompowania opon maszyn rolniczych oraz budowlanych.

Korzystanie z inflatora niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim możemy napompować wybrane opony w sposób łatwy i prosty. Pistolet wyposażony został w ergonomiczne uchwyty, dzięki czemu możemy dopasować sprzęt bezpośrednio do opony w czasie jej pompowania. Jako korzystający masz możliwość wykonywania swobodnych ruchów – wszystko za sprawą długiego i elastycznego przewodu, który jest dołączony do inflatora. Warto również wspomnieć o tym, że inflatory są bardzo wydajne. Urządzenia posiadają maksymalne ciśnienie w granicach 10 bar, co umożliwia sprawną pracę bez względu na rodzaj opony. 

Jeśli chcesz zakupić tego typu niezawodny sprzęt, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. Proponujemy klientom wyposażenie wulkanizacji, które odznacza się wysoką jakością. Posiadamy ogromne doświadczenie w tym temacie, więc oferujemy wyłącznie korzystne dla każdego rozwiązania. Sklep internetowy STIX to gwarancja całkowitego zadowolenia. Rozbudowany asortyment obejmuje również wspomniane już inflatory o różnych pojemnościach. Koniecznie sprawdź:

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu internetowego! Gwarantujemy korzystne ceny oraz szybką dostawę wszystkich zamówionych produktów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 39 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-02
DOSKONAŁY
2023-11-20
Wszystko zgodnie z opisem
pixelpixelpixelpixel